Ogólnopolskie sukcesy bialskich tancerzy

W sobotę 17 marca niemal 50-cio osobowa grupa tancerzy zespołu DANCE ACADEMY STUDIO z Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego reprezentowała miasto Biała Podlaska podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych Myszyniec 2018. Bialska ekipa pokazała klasę. Wszystkie przygotowane choreografie zostały nagrodzone. Tancerze 9krotnie stawali na podium zawodów w sumie zdobywając 94 medale.

Konkurs miał formułę otwartą i był adresowany do zespołów prezentujących nowoczesne formy tańca. Tancerzy oceniała profesjonalna komisja sędziowska. Impreza zgromadziła rekordową rzeszę sympatyków tańca w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych. W konkursie startowało prawie 1000 tancerzy z ponad 25 miast Polski min. z Ostrołęki, Warszawy, Białegostoku, Łodzi, Płońska, Ciechanowa, Augustowa, Sierpca, Olsztyna, Przasnysza i oczywiście z Białej Podlaskiej. Instruktorem grupy jest Karolina Brodzik-Zaremba.

DANCE ACADEMY STUDIO to akademia tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusław Kaczyńskiego. Te studio tańca szkoli i przygotowuje tancerzy do występów na scenie i w zawodach tanecznych. Mimo krótkiego stażu grupa ta ma swoim koncie prawie 300 tytułów wytańczonych na licznych festiwalach tańca. Instruktorzy nie zapominają również o tych, którzy po prostu lubią tańczyć i robią to tylko dla przyjemności.

Tancerzy Dance Academy Studio będzie można obejrzeć „na żywo” w dniu 23 marca na sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego na ul. Brzeskiej 41 podczas wiosennej gali tańca „Wiosna, ach to Ty”.

Gabriela Bielińska
specjalista ds. promocji


 

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza