Zakończyła się akcja poszukiwania padłych dzików.

W czwartek po południu zakończyła się akcja poszukiwania padłych dzików – w ramach zwalczania skutków wirusa afrykańskiego pomoru świń . Poszukiwania prowadzone były na terenie Nadleśnictwa Chotyłów w powiecie bialskim. W akcji brały udział służby leśne i weterynaryjne.
Zaangażowano też 100 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, odpowiednio przygotowanych i ubranych

Akcja miała na celu eliminację wirusa ze środowiska. i zakończyła się odnalezienia 12 szczątków padłych zwierząt. Truchło jest utylizowane – mówi Radomir Bańko, powiatowy lekarz weterynarii.
– Naszym zadaniem było przygotowanie map. W terenie służyliśmy jako przewodnicy, ponieważ najlepiej znamy okolicę – wyjaśnia nadleśniczy Piotr Musiał. – Codziennie przeszukiwano około 1000 hektarów. Śnieg niestety nie ułatwiał pracy.

Od poniedziałku (19.03.2018) znaleziono 12 padłych zwierząt. Od początku tego roku na terenie powiatu bialskiego stwierdzono ponad 300 przypadków ASF-u u dzików.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza