Dni Otwarte Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej

Dnia 23 marca 2018 odbyły się Dni Otwarte Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej.

Podczas imprezy zostały przedstawione kandydatom kierunki kształcenia w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu, technik weterynarii, technik architektury krajobrazu, technik rolnik. Zaprezentowali się także członkowie kół zainteresowań, którzy w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych rozwijają swoje pasje i talenty.

Można było podziwiać carving, czyli sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach. Uczestnicy wysłuchali repertuaru muzycznego przygotowanego przez szkolny zespół Takt. Odbyło się również karaoke, w którym mogli wziąć udział wszyscy przybyli goście. Działacze koła plastycznego przygotowali palmy wielkanocne, można było nie tylko podziwiać rękodzieła leśniańskich uczniów, ale również zabrać je z sobą do domu. Uczniowie, którzy ukończyli kurs barmański częstowali przybyłych gości orzeźwiającymi drinkami owocowymi. Młodzież kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych przyrządziła przepyszne koreczki, placuszki z jabłkami, wiosenne kanapeczki, roladki, przeróżne ciastka i ciasteczka. Na hali sportowej natomiast odbyły się rozgrywki w piłkę nożną. W bibliotece była przygotowana wystawa zdjęć, kronik oraz można było uzyskać informacje na temat programu Erasmus.

Kandydaci mogli zwiedzać także garaże z nowoczesnym sprzętem i maszynami, w tym kombajn zbożowy, ciągniki rolnicze, opryskiwacze itp. Nauczyciele wraz z uczniami przeprowadzali także pomiary elektryczne, diagnostykę samochodów, obróbkę materiałów (obróbkę skrowaniem, obróbkę drewna). Na polu manewrowym przed szkołą prezentowano naukę jazdy kategorii T oraz B. Zaś przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej Komedy Miejskiej z Białej Podlaskiej zapoznali kandydatów nowej klasy mundurowej o specjalizacji straży pożarnej z charakterystyką pracy zawodowego strażaka.

W części artystycznej wystąpiła uczestniczka programu The Voice Kids Zuzia Janik, która kształci swój talent wokalny w Warszawie w Szkole GOSPEL. Natomiast układ taneczno- gimnastyczny wykonała finalistka Bialskiego Talentu Natalia Tomaszuk, mistrzyni Europy w Tańcu Sportowym w Bełchatowie oraz Mistrzyni Ekstraklasy Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego w Tomaszowie Mazowieckim.
Było interesująco, były ciekawe występy do podziwiania dla oka, oraz przyjemne melodie dla ucha, było co zwiedzać i czym się zachwycać. Zespół Szkół Centrum Kształcenia rolniczego zaprasza na kolejne DNI OTWARTE już 27 KWIETNIA.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza