Terespol. Obywatelka Rosji próbowała njielegalnie przekroczyć granicę

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatelkę Rosji, która przedstawiła do kontroli paszport z fałszywymi odbitkami stempli litewskiej, greckiej oraz hiszpańskiej kontroli granicznej.

26 lutego br., na terenie kolejowego przejścia granicznego w Terespolu, do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawiła się 62 – letnia ob. Rosji. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie zbadać paszport podróżnej. Podczas szczegółowych badań dokumentu, okazało się, iż w autentycznym paszporcie kobiety znajdowało się 12 fałszywych odbitek stempli litewskiej, greckiej oraz hiszpańskiej kontroli granicznej. Obywatelka Rosji, która na terytorium Unii Europejskiej przebywała już od dłuższego czasu, chciała w ten sposób zalegalizować swój przedłużony pobyt.

Kobietę przesłuchano w charakterze podejrzanej o posługiwanie się przerobionym dokumentem i zwolniono.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w minionym roku prawie 1200 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza