Na ratunek jerzykom. Na bloku przy ul. Kopernika zawisły klatki.

Pan Stanisław Zając od 30 lat mieszka w bloku przy ulicy Kopernika w Białej Podlaskie, a od 20 obserwuje sympatyczne jerzyki, ptaszki które z początkiem maja przylatują do Polski. Jerzyki przebywają około 100 dni w bloku przy Kopernika bo tyle trwa okres rozmnażania się ptaków. Do budowy gniazd wykorzystują szpary między blachą a parapetami i wiele z nich niestety tam ginie, nie potrafiąc się z nich wydostać.
Pan Stanisław postanowił pomóc ptakom i z pomocą sponsorów i miłośników zwierząt zamontował na bloku 10 podwójnych domków w których jest możliwość założenia 20 gniazd ptasich.
Dla wielu jerzyków to akcja ratująca im życie. Mieszkańcy doceniając zapał i zaangażowanie Pana Stanisława mają nadzieję, że już niedługo usłyszą charakterystyczne dla jerzyków ćwierkanie.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza