W Białej Podlaskiej 25 dzieci czeka na swoją rodzinę zastępczą.

Są domem dla tych, które nie zaznały miłości. Rodziny zastępcze niosą pomoc dzieciom, które często borykają się z odrzuceniem i traumą. Pomoc w przełamywaniu barier ma szkolenie w Białej Podlaskiej z tzw. metodą TBRI – sytemu pracy nad uciążliwymi zachowaniami dziecka.
Niektórzy uczestnicy szkolenia prowadzą rodziny zastępcze nawet od 20 lat. Na co dzień spotykają się z różnymi zaskakującymi zachowaniami swoich podopiecznych. Psychologowie podkreślają, że w radzeniu sobie z nerwowymi, często agresywnymi zachowaniami dzieci najważniejsze są emaptia, miłość i doświadczenie, jednak trzeba umiejętnie diagnozować niepokojące zachowania dzieci.

Amerykańska metoda TBRI – interwencji relacyjnej opartej na zaufaniu bazuje na wynikach najnowszych badań pedagogów i psychologów, oraz rozwiązaniach sprawdzonych od lat. Pieczę zastępczą organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Do zadań tej instytucji należy między innymi wsparcie rodzin zastępczych na róznych płaszczyznach. Stąd to szkolenie.

W Białej Podlaskiej wciąż 25 dzieci czeka na swoją rodzinę zastępczą.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza