Bracia Kapucyni Mniejsi posługują w Białej Podlaskiej od 50 lat

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów jest już w Białej Podlaskiej od 50 lat za sprawą błogosławionego Honorata Koźmińskiego, który pochodził z naszego miasta. Środowa msza wieczorna była poświęcona jubileuszowi. Przy ołtarzu za obecności kapucynów w Białej dziękowali Bogu wszyscy gwardiani 50 lecia, począwszy od pierwszego – o. Pacyfika – bpa Antoniego Dydycza. W jubileuszu uczestniczyli bialczanie i władze miasta Biała Podlaska, które bardzo pozytywnie oceniają pobyt kapucynów w mieście. W wielu opiniach zakonników Biała Podlaska i klasztor św. Antoniego to miejsce wyjątkowe, pozostające na całe życie w pamięci.

Bialski klasztor i kościół św. Antoniego są znane ze stałego dyżuru spowiedzi i całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Bracia posługują w Białej Podlaskiej jako katecheci, asystenci duchowi Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Ruchu Światło – Życie, Odnowy w Duchu Świętym, Żywego Różańca i chóru męskiego Echo Podlasia, oraz kapelani więzienia.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza