Burzliwa konferencja PiS w sprawie ogłoszonego przez Premiera “Planu Dla Wsi”

Rząd zdecydował o stworzeniu programu wsparcia polskiego rolnictwa. Jednym z jego filarów ma być stworzenie państwowej “czapy” nad rynkiem spożywczym, która powinna przeciwdziałać dużym wahaniom cen. Ponadto ułatwiona zostanie sprzedaż bezpośrednia, a rolnicy otrzymają wyższe dopłaty do paliwa.
Rządowy plan wsparcia rolnictwa jest odpowiedzią na rosnące niezadowolenie środowiska.

Dzisiaj w starostwie powiatowym w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja prasowa z dziennikarzami na temat “Planu Dla Wsi” Jej uczestnicy to wicestarosta bialski Janusz Skólimowski z PiS, Dariusz Stefaniuk Prezydent Miasta Białej Podlaskiej i prezes struktur okręgowych PiS, Jerzy Szwaj – radny wojewódzki z PiS, i lekarz weterynarii, dziennikarze lokalnych mediów i niespodziewanie grupa rolników. Konferencję prowadził Kamil Paszkowski – dyrektor biura Grzegorza Biereckiegi z PiS.

Na wstępie konferencji Dariusz Stefaniuk przedstawił ogóln zarys programu. Następnie wicestarosta Skulimowski przedstawił szczegółowe założenia planu, który po przedstawieniu spowodował emocjonalną reakcję przybyłych rolników, który w mocnych słowach skrytykowali założenia tego domumentu stwierdzając że jest to totalna farsa związana raczej z wyborami a nie z realną pomocą dla rolników. Wstępnie deklarowana część spotkania poświęcona zadawaniu pytań zakończyła się na kilku pytaniach dziennikarzy. Oreganizatorzy nie chcieli się odnosić do słów zbulwersowanych i rozgoryczonych rolników.

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza