Czy doszło do znieważenia pomnika, bialska policja bada sprawę

Na pomniku Lecha i Marii Kaczyńskich w Białej Podlaskiej prawie godzinę wisiał baner z napisem “konstytucja”.
Baner zauważyli policjanci o godz. 6 rano. Imitował koszulkę z napisem „Konstytucja”, założony był na figurę Lecha Kaczyńskiego. Policjanci zdjęli baner i zabezpieczyli go. Według zapisu monitoringu, został założony około godz. 5 rano.

Policja zna personalia dwóch mężczyzn, którzy – co utrwalone zostało na nagraniu monitoringu – założyli baner na pomnik Lecha Kaczyńskiego i prowadzi dochodzenie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy.

Po południu policja zatrzymała jednego z mężczyzn, którzy wykonali zamieszczenie baneru na pomniku. Mężczyźnie postawiono zarzut znieważenia pomnika.

„Zatrzymany 67-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska usłyszał zarzut znieważenia pomnika i po wykonaniu czynności został zwolniony” – powiedziała oficer prasowy policji w Białej Podlaskiej Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Znieważenie pomnika to wykroczenie opisane w art. 261 Kk; za jego popełnienie grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Podczas konferencji prasowej prezydent Dariusza Stefaniuka odniósł się do zaistniałej sytuacji

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza