Nie zgadzamy się z zarzutami, nie jesteśmy wandalami – konferencja pod pomnikiem

Nie zgadzają się z zarzutami policji. Chcą zeznawać tylko przed niezawisłym sądem.
Na zorganizowanej w sobotę 05.08.2018 roku konferencji, pod pomnikiem na którym została zawieszona koszulka z napisem Konstytucja dwaj członkowie bialskiego KOD-u odnieśli się do sytuacji.

Nie zgadzają się z kwalifikacją czynu”znieważenie pomnika” bo przecież nikt nie jest tu jakimś wandalem, zadymiarzem czy przestępcą – mówią – jest po prostu forma protestu, przeciwstawienia się władzy, która niszczy ten kraj. Gdy działacze ONR-u chodzą po ulicach, maszerują, mają takie, a nie inne hasła, to niewiele się dzieje. Tego się nie widzi – a napis “Konstytucja” uznaje się za znieważenie pomnika. To przecież kuriozum, absurdalne zarzuty.

Po zakończonej konferencji działacze bialskiego KOD-u złożyli pod pomnikiem u stóp Lecha i Marii Kaczyńskich 2 egzemplarze Konstytucji. Skoro napis “Konstytucja” obraża, to spróbujemy położyć samą Konstytucję – mówią – może to ich nie obrazi?

W piątek koszulki z napisem “Konstytucja” zawisły na blisko 30 pomnikach i rzeźbach w kraju. m.in. na Smoku Wawelskim czy warszawskiej Syrence.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza