Chcą zbudować most kulturowy. Gościliśmy potomków bialskich Żydów

W dniach 1 i 2 sierpnia gościliśmy w Białej Podlaskiej delegację z Izraela i Wielkiej Brytanii. Były to osoby urodzone przed II wojną światową w naszym mieście oraz ich potomkowie.

Celem wizyty 16 osobowej grupy w czasie dwudniowego pobytu było poznanie miasta, jego historii oraz wymiana poglądów z mieszkańcami . Efektem spotkań ma być budowa mostu kulturowego, łączącego współczesnych mieszkańców Białej Podlaskiej z przeszłością

Podczas dwudniowego pobytu goście z Izraela i Wielkiej Brytanii uczestniczyli w spotkaniach z mieszkańcami miasta, wzięli udział w warsztatach wytwarzania ceramiki. Na cmentarzu żydowskim miał miejsce Kadisz i ekumeniczna modlitwa za zmarłych.
Wieczorem drugiego dnia podczas spaceru po mieście, Nurit Shany zaprezentowała 12 swoich opowiadań.

Członkowie delegacji mieli również możliwość odwiedzin kilku okolicznych miejscowości w poszukiwaniu śladów swoich rodzin oraz miejsca pamięci wiązane ze społecznością żydowską. Byli m.in. w Janowie Podlaskim i Łomazach.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza