Donosimy: Łukasz Głowacki popełnił sztukę w Galerii Podlaskiej

A stoi za tym Łukasz Głowacki – artysta, który zawsze stara się zmusić odbiorcę do wysiłku intelektualnego. W piątek w Galerii Podlaskiej odbyło się otwarcie jego najnowszej propozycji artystycznej, pod nazwą “Nie-obrazy” Łukasz to twórca, który zajmuje się działaniami performance, malarstwem, tworzy obiekty i instalacje. Jest postacią znaną w Białej Podlaskiej,
Aktualna wystawa jest efektem jego działań artystycznych. w ostatnich 10-ciu latach. Żeby zobaczyć jego malarstwo, trzeba było przekroczyć próg tajemnicy. Obrazy były przysłonięte w całości przed widzami – tkaninami i w głowach widzów klębiły się myśli typu: odsłonić czy może nie wypada ?. Jak się zachować ? Powoili, każdy uchylając tkaninę zostawał sam na sam z obrazem Łukasza.

Po przejściu na niższy poziom Galerii Podlaskiej/ nie mylić z poziomem prac / widownia miała okazję obserwować Łukasza w działaniu performerskim – jak zwykle artysta na 20 minut skupił widzów na sobie i intrygujących czynnościach wykonywanych z użyciem umieszczonych wcześniej w sali obiektów.. Przydałby się krem od zmarszczek bo wiele ich pojawiło się na twarzach widzów chcących zrozumieć przekaz Łukasza.

Wystawę można oglądać w Galerii Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 12 do 5 września 2018 roku.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza