Unibep SA wybuduje galerię handlową Karuzela w Białej Podlaskiej

Spółka zależna Karuzela Holding podpisała z Unibep SA umowę na generalne wykonawstwo galerii handlowej Karuzela w Białej Podlaskiej. Prace budowlane ruszą z początkiem września br. i zakończą się w IV kwartale 2019 roku. Galeria Karuzela o powierzchni handlowej blisko 14 tys. mkw. będzie największym obiektem handlowo-usługowym w mieście.
– Dziś z wielką radością ogłaszamy formalne rozpoczęcie prac przez generalnego wykonawcę na budowie Galerii Karuzela. To największa i najbardziej prestiżowa inwestycja nie tylko w Białej Podlaskiej, ale i w skali całej działalności naszej spółki w Polsce. Po kilku latach prac planistycznych i postępowań urzędowych już we wrześniu generalny wykonawca rozpocznie prace budowlane – mówi Grzegorz Pękalski, prezes Karuzeli. – Cieszy nas, że będziemy mogli dawniej zdegradowane tereny fabryczne oddać mieszkańcom Białej Podlaskiej. Rozpoczynając projekt chcieliśmy przywrócić temu miejscu należyty wygląd i na nowo włączyć je w miejską tkankę. Jestem przekonany, że pod koniec 2019 roku wszyscy zobaczą efekt tych prac i docenią nasze starania na rzecz rekultywacji tego miejsca – dodaje prezes Pękalski.
Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Bose International Planning and Architecture Sp. z o.o. Budynek galerii realizowany będzie według najnowszych trendów zarówno pod względem architektonicznym, jak i technologicznym. Galeria handlowa będzie jednokondygnacyjna, oparta na układzie ulic handlowych. Na 14 tys. mkw. powierzchni znajdzie się m.in.: 60 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz strefy odpoczynku.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości realizacji tak prestiżowej inwestycji. Jest ona potwierdzeniem naszego doświadczenia oraz pozycji na rynku. Lubimy ambitne wyzwania, a realizacja jednego z największych i najnowocześniejszych budynków w Białej Podlaskiej z pewnością do takich należy. Kiedy spotyka się dwóch liderów swoich sektorów działalności, realizowane przez nich projekty zawsze wywołują pozytywne emocje. Zapewniam, iż dołożymy wszelkich starań, aby Karuzelę w Białej Podlaskiej zrealizować zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa, jakościowe oraz technologiczne – powiedział Jan Piotrowski, członek zarządu i dyrektor handlowy Unibep SA.
Budynek jest położony w okolicy ulic Sportowej i Łomaskiej, zaledwie 750 metrów od dworca kolejowego i bezpośrednio przy przystankach trzech linii autobusowych. Przed galerią rozmieszczony zostanie parking naziemny, który docelowo pomieści 930 samochodów osobowych. Przy wejściach do galerii znajdzie się także 100 miejsc rowerowych oraz samoobsługowy punkt serwisowy dla rowerzystów. Budynek zaprojektowany przez renomowaną pracownię będzie spełniać najwyższe standardy budownictwa, funkcjonalności w planowaniu przestrzeni, efektywności pod względem zastosowanych rozwiązań oraz wydajności.
Oprócz galerii handlowej powstanie również budynek Agata Meble o powierzchni 7 tys. mkw., przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Łomaskiej z ul. Kolejową. W tych miejscach pojawią się wysokoprzepustowe ronda. To rozwiązania ważne z punktu widzenia mieszkańców, którzy dzięki budowie galerii zyskają nowoczesny układ drogowy, zmniejszający korki w okolicy. Już w tej chwili zrealizowany i przekazany do użytkowania został łącznik pomiędzy ulicą Witoroską (droga wojewódzka 812) i przyszłym centrum. To rozwiązanie typowe dla Karuzeli, które wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców okolic swoich inwestycji i w całości finansuje wprowadzane zmiany.

materiał przesłany przez inwestora

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza