Bialska Szkoła Muzyczna zaprasza na XVIII Podlaskie Seminarium Gitarowe

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia wraz z klasą gitary w Białej Podlaskiej zaprasza wszystkich chętnych na XVIII Podlaskie Seminarium Gitarowe, już dzisiaj o 8.30 seminarium rozpocznie się odegraniem hymnu XVIII Podlaskiego Seminarium Gitarowego przez wszystkich nauczycieli klas gitary. Impreza potrwa do soboty 17.11.2018 roku.
Biorą w nim udział uczniowie klas szkół muzycznych I stopnia z województwa lubelskiego jak i zaproszeni goście z innych województw.
Tradycją seminarium jest odegranie hymnu na rozpoczęcie seminarium. Bardzo udanej aranżacji pieśni Ballada ze wsi Orzeszkowa koło Hajnówki dokonał Bartłomiej Marusik i to właśnie ta pieśń w wykonaniu nauczycieli klas gitary rozpocznie szkolenie. Wśród wykładowców będzie prof. Marek Nosal i Błażej Sudnikowicz z AM w Katowicach, którzy poprowadzą lekcje mistrzowskie. Będziemy mieli okazję wysłuchać wykładu profesora Marka Nosala na temat: Utwory „złotego wieku gitary”- stylistyczne kanony a swoboda interpretacji. Myślę, że powyższy temat wielu nauczycielom i uczniom pomoże dodać ostateczny „szlif” utworom przygotowywanym na przesłuchania CEA w Biłgoraju 29.11.2018 r.
Po raz kolejny w roli dyrygenta orkiestry gitarowej wystąpi Bartłomiej Marusik– znakomity kompozytor, wykonawca i aranżer. Nuty na orkiestrę gitarową zostaną przesłane po wcześniejszym zadeklarowaniu chęci uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu. Także po raz kolejny będziemy gościć Dariusza Michałowskiego, konsultanta CEA , który także poprowadzi lekcje mistrzowskie. Przez cały czas trwania seminarium wszyscy uczestnicy będą brali czynny udział w orkiestrze gitarowej , której podsumowaniem będzie koncert na zakończenie pierwszego dnia imprezy a także wezmą udział nieodpłatnie jako widzowie w koncercie Błażeja Sudnikowicza -Minimal music i gitara. Swoją obecność potwierdził Wojciech Chomicz –absolwent bialskiej szkoły muzycznej, który zagra wraz z flecistką Zuzanną Ostromęcką.
UWAGA- Przewiduje się dla każdego ucznia 45 minutowe lekcje u wybranego pedagoga.
Gościem specjalnym będzie Zbigniew Woźny, który zaprezentuje swoją metodę nauczania na gitarze pt. „Gitarowe nutki” cz.1 i cz.2.

A oto szczegółowy rozkład zajęć :

Piątek 16.11.2018
godz. 8.30 – rozpoczęcie seminarium odegraniem hymnu XVIII Podlaskiego Seminarium Gitarowego przez wszystkich nauczycieli klas gitary (próba od godziny 8.00)
godz. 8.45 – wykład prof. Marka Nosala-” ” Utwory „złotego wieku gitary”- stylistyczne kanony a swoboda interpretacji
godz. 11.00-14.30 – zajęcia z orkiestrą gitarową (Bartłomiej Marusik) i od 11.00 lekcje mistrzowskie (D. Michałowski, Marek Nosal, B. Sudnikowicz)
godz. 13.15-13.45 – przerwa na bigos przygotowany przez ZK w Białej Podlaskiej i dalsze zajęcia
godz. 13.45-15.15 – zajęcia z orkiestrą gitarową (Bartłomiej Marusik) i lekcje mistrzowskie (D. Michałowski, Marek Nosal, B. Sudnikowicz)
godz. 15.15-16.00 – obiad
godz. 16.00-19.00 – zajęcia z orkiestrą gitarową i lekcje mistrzowskie
godz. 19.00 – koncert orkiestry gitarowej, duetu Wojciech Chomicz i Zuzanna Ostromęcka i Błażeja Sudnikowicza

Sobota 17.11.2018r.
godz. 8.30-13.00 – zajęcia z orkiestrą gitarową i lekcje mistrzowskie.
godz. 13.00 – zakończenie seminarium koncertem orkiestry gitarowej, rozdanie dyplomów, podziękowań i zaświadczeń.

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza