Nowy Prezydent zaprzysiężony. Taki dzień się zdarza raz na 5 lat

Nową jakość w urzędzie miasta. Miłość, pokój i praca na rzecz miasta i jej mieszkańców zapowiada nowy prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. We wtorek został już oficjalnie zaprzysiężony na ten urząd.
Tak to widzieliśmy dzisiaj

Michał Litwiniuk oficjalnie nowym prezydentem Białej Podlaskiej. Bogusław Broniewicz przewodniczącym rady miasta, Robert Woźniak i Waldemar Godlewski wiceprzewodniczącymi. W urzędzie miasta odbyła się pierwsza sesja nowej kadencji miejskiej rady na lata 2018-2023.

– W swojej prezydenturze chcę kontynuować wyborcze zapowiedzi o łączeniu mieszkańców Białej Podlaskiej. Udowodnię, że można działać na rzecz miasta ponad podziałami – mówił po zaprzysiężeniu i odebraniu insygni prezydent Michał Litwiniuk. Nowy włodarz pierwsze gratulacje otrzymał od swego poprzednika.

– To dobry moment na podziękowanie za dobrą pracę moim współpracownikom. Wypracowaliśmy rekordowy budżet inwestycyjny, który ułatwi inwestowanie w Białej Podlaskiej i zaciąganie kredytów – mówił ustępujący Dariusz Stefaniuk zaznaczając, że nie przestanie wspierać miasta.

Podczas sesji wybrano również przewodniczącego rady miasta. Spośród dwóch kandydatur lepszy jednym głosem od ustępującego Dariusza Litwiniuka okazał się Bogusław Broniewcz, który apelował o głosowania na rzecz mieszkańców i miasta, bez rozróżnienia na komitety, z których radni startowali w wyborach.

Dopełnieniem sesji było głosowanie nad nowymi wiceprzewodniczącymi rady, którymi zostali Waldemar Godlewski i Robert Woźniak.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza