Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej – najlepszy w Polsce

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej – najlepszy szpital w Polsce wg rankingu „Bezpieczny Szpital”

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny został tegorocznym liderem 15. jubileuszowej edycji rankingu „Bezpieczny Szpital” 2018 organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej – od wielu lat osiąga dodatni wynik finansowy, jednocześnie inwestując w nowe rozwiązania poprawiające poziom leczenia. Od roku prowadzi Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital”, zaś w 2018 roku rozpoczął budowę „Bialskiej Onkologii” – nowoczesnego pawilonu, gdzie zostaną przeniesione oddziały onkologii oraz hematologii.

Bialski szpital został zwycięzcą w skali kraju, zajmując pierwsze miejsce w Polsce, uzyskując 897,84 punktów. Jest to ogromne wyróżnienie i prestiż, ponieważ ocenie poddawanych jest szereg kategorii, między innymi: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg oraz dostępność do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dodatkowym kryterium w 2018 roku było bezpieczeństwo pacjenta w zakresie występowania zakażeń szpitalnych i zużycia antybiotyków.

Głównym celem rankingu jest promowanie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w szpitalach, a także jakości oferowanych świadczeń. Wśród szpitali w Polsce wyłoniono 100 najlepszych. W kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych bialska placówka wzorem lat ubiegłych znalazła się na w czołówce klasyfikacji, co świadczy o wysokiej jakości świadczonych usług.

W kategorii szpitali trzeciego stopnia w ramach sieci, bialski szpital zajął pierwsze miejsce w kraju.

Do rankingu zgłosiło się w tym roku 207 szpitali, w których leczono prawie 60 proc. pacjentów w Polsce.

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza