“Kot w worku” z Ministerstwa Obrony Narodowej dla Międzyrzeca

Na międzyrzeckiej promenadzie stanęła multimedialna Ławka Niepodległości. Sfinansowano ją z dotacji, którą miasta otrzymało z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Władze miasta zgłosiły Międzyrzec do konkursu organizowanego przez MON. W efekcie miasto znalazło się w gronie 143 miejscowości, które otrzymały dotację na budowę Ławki Niepodległości. O przyznaniu dofinansowania zdecydowała m.in. propozycja nagrania dźwiękowego związanego z lokalną historią. Dzięki niej będzie można posłuchać opowieści o historii „Krwawych Dni Międzyrzeca”, Marszu Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego i innych nagrań.
Pomysłodawcy Ławki Niepodległości duży nacisk położyli na nowoczesność. Stąd fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi.

Koszt budowy ławki to 30 tys. zł, z czego miasto dołożyło tylko 6 tys. zł.
Międzyrzec Podlaski jest jedyną miejscowością w powiecie bialskim, w której powstała Ławka Niepodległości. W województwie lubelskim będzie w sumie dziewięć takich obiektуw.

To tyle oficjalny komunikat, a co sądzą na ten temat mieszkańcy Międzyrzeca ? Jak będzie wyglądała ławeczka, przed przystąpieniem do konkursu nie poinformowano samorządowców – typowy “kot w worku”. Nie ma wyglądu a i użyteczność wątpliwa, chyba tylko firma produkująca te Ławeczki Niepodległości jest zadowolona.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza