Uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wiele upłynęło czasu, nim 3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Środowiska kombatanckie, liczne organizacje patriotyczne, stowarzyszenia naukowe, przyjaciele i rodziny tych, którzy polegli w boju, zostali zamordowani w komunistycznych więzieniach lub po prostu odeszli już na wieczną wartę, od lat pukali do wielu drzwi z żądaniami, by wolna Polska oddała w końcu hołd swym najlepszym Synom. Przez lata odpowiedzią była cisza.

Uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w mieście Biała Podlaska rozpoczęły się 1 marca rano, o godz. 8.30 i 8.45, kiedy to przedstawiciele miasta, radni, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, służb mundurowych złożyli kwiaty w miejscach związanych z pamięcią o Żołnierzach Wyklętych.

Główne uroczystości rozpoczną się 3 marca o godz. 10.00 Mszą Świętą w parafii Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej 33. Po niej uczestnicy udadzą się pod budynek Zakładu Karnego, gdzie będzie miał miejsce Apel Pamięci. Specjalnie w związku ze świętem przygotowana została wystawa pt. Stanisław Łukasik “Ryś”.

Tradycyjnie w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się się bieg „Tropem Wilczym”.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza