Mają szansę na normalne życie. Bialska neonatologia z nowym sprzętem.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej od lat jest wspierany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na przestrzeni lat do bialskiego szpitala trafił sprzęt o łącznej wartości prawie 6 mln zł. Zostały wyposażone: Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital” oraz Oddziały: Neonatologiczny, Dziecięcy, Otolaryngologiczny oraz Oddział Chorób Wewnętrznych i Geriatrii.
W dniu 4 kwietnia w Oddziale Neonatologicznym odbyło się przyjęcie nowego aparatu USG I zarazem szkolenie personelu w zakresie obsługi kolejnego daru od WOŚP. Aparat w swoim wyposażeniu posiada wysokiej rozdzielczości 4 głowice, które umożliwiają wykrycie najdrobniejszych zmian w narządach dzieci, co daje możliwość jeszcze bardziej precyzyjnej diagnostyki. Dzięki otrzymanemu sprzętowi poprawia się również komfort pracy na rzecz diagnostyki dzieci.
W najbliższym czasie do Oddziału Neonatologicznego trafią ponadto kardiomonitory, inkubatory OIOM do intensywnej terapii, inkubator transportowy wewnątrzszpitalny.
Od maja 2010 roku Oddział Neonatologiczny bialskiego szpitala nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ogromny wkład w przekazanie na rzecz szpitala darów ma Ordynator Oddziału Neonatologicznego im. WOŚP – lek. med. Riad Haidar. Aktywnie uczestniczy i każdego roku wspiera działania Fundacji. To dzięki aktywności społecznej i wolontariuszom, możliwe jest wsparcie placówek medycznych w kraju.

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza