100 lat Państwowej Policji w Białej Podlaskiej z nowym wydawnictwem.

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę powołania Policji Państwowej. To doskonała okazja by przybliżyć historię naszej formacji. Właśnie ukazała się publikacja podkom. Wojciecha Kobylarza na temat historii bialskiej policji i udziału funkcjonariuszy w kształtowaniu się niepodległego państwa. Publikacja „Policja Państwowa w Białej Podlaskiej 1919-1939” powstała przy współpracy z Warszawskim Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939 roku oraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej.

W dniu 24 lipca 1919 roku Sejm II Rzeczypospolitej powołał Policję Państwową. Obchodzone w bieżącym roku 100-lecie powołania tej formacji, jest dobrą okazją do przybliżenia jej historii. Najnowsza publikacja Wojciecha Kobylarza pt. „Policja Państwowa w Białej Podlaskiej 1919-1939” wpisuje się tematycznie w obchody nie tylko 100-lecia tej formacji, ale również obchodzonego 100-lecie odzyskania niepodległości, ukazując udział bialskich policjantów w kształtowaniu niepodległego państwa. Jak podkreśla autor – ta skromna publikacja kierowana jest do szerokiego grona czytelników i ma na celu przybliżenie nie tylko osiągnięć tej formacji na polu bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale równie jej miejsca w życiu społeczeństwa powiatu bialskiego.

Podkom. Wojciech Kobylarz od 25 lat służy w Policji, obecnie pełni funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Terespolu. Od wielu lat jest członkiem działającego przy Komendzie Głównej Policji „Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku”. Jego pradziad Franciszek Kobylarz był funkcjonariuszem Policji Państwowej, służąc w latach 20-tych w Radomiu. Opisywana publikacja to efekt wieloletniej pracy i współpracy ze Stowarzyszeniem oraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej.

fot. zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza