W Białej Podlaskiej otwarto Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

W Białej Podlaskiej otwarto Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. To pierwsza placówka w Polsce, gdzie osoby z autyzmem otrzymają wsparcie na przestrzeni całego życia. Budowa kosztowała ponad 7 milionów złotych i to dopiero pierwszy etap dużego kompleksu.
Po wielu latach starań – w końcu jest. Oficjalnie otwarty i bardzo potrzebny w Białej Podlaskiej ośrodek. Koszt budowy pierwszego etapu to 7 milionów złotych. Dofinansowanie udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego, środków PFRON oraz własnych.

Pomysł budowy ośrodka w Białej Podlaskiej narodził się już 12 lat temu, kiedy powstało Stowarzyszenie “Wspólny Świat”. W odpowiedzi na coraz trudniejszą sytuację. Bialski ośrodek to dopiero początek, dużego, systemowego rozwiązania problemów osób dotkniętych autyzmem.

Teraz inicjatorzy stworzenia ośrodka w Białej Podlaskiej, planują budowę szkoły i środowiskowego domu dla dzieci z autyzmem oraz mieszkań do pobytu czasowego.

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza