Po 15 latach Dariusz Oleński rezygnuje z pełnienia funkcji dyrektora szpitala

We wtorek, 28 maja br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego 
w Lublinie odbył się briefing prasowy wicemarszałka Zbigniewa Wojciechowskiego oraz Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego 
w Białej Podlaskiej Dariusza Oleńskiego. Tematem spotkania była planowana rezygnacja – po blisko 15 latach – z pełnionej funkcji przez dyrektora Oleńskiego.

Szpital w Białej Podlaskiej to jeden z najlepszych szpitali publicznych w Polsce przekonywał wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski.

– Serdecznie dziękuję dyrektorowi, jego zespołowi i wszystkim współpracownikom. 
Nie ukrywam, że jesteśmy zaskoczeni, ale szanujemy tę decyzję. Na szczęście współpraca zarządu województwa z panem dyrektorem się nie kończy. – mówił wicemarszałek Wojciechowski.

To absolutnie moja decyzja. Nie było żadnych nacisków czy propozycji. Mówiąc wprost, nie jestem żadnym męczennikiem politycznym tłumaczył dziennikarzom dyrektor Dariusz Oleński.

– W tym roku mija 15 lat mojej pracy na stanowisku dyrektora. Jest to ciężka praca 
i trudna funkcja. Na plecach dźwiga się odpowiedzialność zarówno za ogromną liczbę pacjentów jak i pracowników. Jeżeli zarząd województwa oraz nowy dyrektor będą chcieli ze mną współpracować z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą 
i doświadczeniem. Chciałbym dokończyć rozpoczęte inwestycje. – dodał dyrektor Oleński.

Wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski nie ukrywał, że widziałby Dariusza Oleńskiego m.in. w składzie powołanej w lutym Społecznej Rady ds. Ochrony Zdrowia.

– Liczę na to, że Pan Dyrektor pomoże nam uzdrowić to co jest złe w innych szpitalach. Potrzebujemy takiego sprawnego menagera. – mówił wicemarszałek Wojciechowski.

Kiedy Dariusz Oleński przestanie być dyrektorem w szpitalu w Białej Podlaskiej?

– Ustaliliśmy wstępnie, że do końca września będę pełnił tę funkcję i będę wprowadzał swojego następcę we wszystkie zagadnienia, które są związane z zarządzaniem. 
Te cztery miesiące są również podyktowane tym, że mam niewykorzystany urlop. Rezygnację planuję złożyć na początku czerwca. Na pewno wszystko odbędzie się zgodnie z procedurami. – zakończył Dyrektor Oleński.

Zapraszamy do wysłuchania naszego ostatniego wywiadu z dyrektorem szpitala Dariuszem Oleńskim

2 komentarze dla “Po 15 latach Dariusz Oleński rezygnuje z pełnienia funkcji dyrektora szpitala”

 1. syn matki

  Czepki nie powodujące utraty włosów podczas chemioterapii? Dobre sobie..
  Trzeba zobaczyć zdjęcie mojej matki – a stosowała taki czepek (po 2 sesjach włosów nie było)
  Wiec proszę nie czarować..

  • zasmucony

   Często też mimo chemioterapii pacjent umiera, nie w Białej Podlaskiej ale w każdym ośrodku Onkologicznym. Z onkoczepkami jest jak z leczeniem Onkologicznym, mogą pomóc ale nikt nie gwarantuje, że się uda. Co ciekawe NFZ za to nie płaci z tego co wiem. Mimo tego Dyrektor chciał by choć cześć pacjentów miała ten luksus, że uda im sie ocalić włosy. Niestety zawsze sie znajdą tacy jak Pan, malkontenci. Ktoś choć nie musi stara sie jakoś im pomóc a oni i tak będa narzekać.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza