Jazzowy wieczór z Anną Michałowską – znakomitą lubelską wokalistką

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz kawiarnia Coffeelove zapraszają na koncert znakomitej lubelskiej wokalistki jazzowej Anny Michałowskiej z zespołem 1 września 2019 godz.18 kawiarnia Coffeelove Plac Rubina 11-14
Bilety w cenie 60 zł już są dostępne w kawiarni. Ilość miejsc ograniczona

Anna Michałowska-śpiew
Michał Iwanek-piano
Jarosław Michaluk-kontrabas

Ania Michałowska

O Ani Michałowskiej można by pisać wiele – jedno jest jednak pewne – ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem.
Ania to artystka i wokalistka, ale przede wszystkim niezwykle ciepła osoba. Profesjonalistka w każdym calu co zostało docenione przez Włodka Pawlika (zdobywcę Grammy). Ania Michałowska została zaproszona w 2013 roku do projektu Pawlika zatytułowanego „Wieczorem”, w którym występuje u boku takich wykonawców jak Kuba Badach, czy Dorota Miśkiewicz.
Artystka dzięki pomocy między innymi fanów wydała w 2017 roku autorski krążek „Snów Pejzaże”. Oprócz wspomnianego albumu Ania wzięła udział w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka.
Ania to także Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Na co dzień udziela się także jako wykładowca na UMCS w Lublinie, jako pedagog w Szkole Muzycznej II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie prowadzi swoją autorską jazzową klasę wokalną.
To co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki – od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne

Michał Iwanek – pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Pedagog klasy fortepianu w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie.Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych: Wesele Dawida, Teatr ITP (2013); Moira, teatr ITP (2014); Historia pewnej gwiazdy, teatr Przecinek (2003).
Skomponował także muzykę na Światowe Dni Młodzieży: Widowisko otwarcia, Spektakl Abraham (Arena Lublin 2016). W latach 2012-2015 współpracował z festiwalem Diamenty Lublina, gdzie był autorem aranżacji i instrumentalistą.
Producent muzyczny i instrumentalista:
m.in.
„Snów Pejzaże „ Anna MIchałowska 2017( aranżacja, produkcja muzyczna, instrumenty klawiszowe ).
„Przy Tobie „ Mariusz Bogdanowicz ( instr. klawiszowe )
“Tańcobajki “- 3 edycje bajek dla dzieci

Ma na koncie współpracę m.in. z Mietkiem Jureckim, Markiem Radulim, Majką Jeżowską, Piotrem i Wojtkiem Cugowskimi, Dariuszem Tokarzewskim, Mariuszem Bogdanowiczem, Squbasem i kabaretem Świerszczychrząszcz.

Jarek Michaluk – Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof.Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę. Wspólpracował m.in. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą,
Jorgosem Skoliasem, Piotrem Wromblem, Wojtkiem Tramowskim Okazjonalnie z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Grzegorzem Kapołką, Marcinem Olakiem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen z grupą Osjan, orkiestrą kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską orkiestrą kameraralną , z Teatrem Witkacego w Zakopanem, a także muzykami z zagranicy: Mark Soskin-Nowy Jork, WalterSmith III-Los Anggeles, Frank Parker-USA,  Ulf Johansson Werre-Szwecja, Goran Larsen-Szwecja, Heinz von Moisy-Niemcy.
Występował na wielu festiwalach m.in. na festiwalu jazzowym we Lwowie, Od Nowa Jazz Festival w Toruniu, Festiwal- w krainie Chopina, Harmonica Bridge Bydgoszcz -Toruń, Rzeszów Jazz Festival, Jazz na Buduku, Festival I love Polish Jazz, na Zamku Królewskim w Warszawie. Ma na swym koncie nagranych 6 płyt w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka utworów Jarka. A jedna z kompozycji trafiła na płytę The Best Of Polish Smooth Jazz .
Od wielu lat promuje również muzykę ludową Podlasia przedstawiając ją we własnych aranżacjach jazzowych, do których współczesne układy taneczne wykonują tancerze z bialskiego AWF-u z ZPiT „Podlasie” z którym ostatnio koncertował m.in. w Ameryce Południowej i Indonezji.
Jest twórcą oraz dyrektorem artystycznym dwóch znanych festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz
Biała Blues Festival. Od ponad 20 lat jest prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza