To z bazy w Sokołowie Podlaskim wylatują śmigłowce LPR do zdarzeń w naszym regionie.

Jeśli widzicie na niebie śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia Ratowniczego nad bialskim szpitalem, to jest to przeważnie załoga z Sokołowa Podlaskiego, gdzie 07.10.2019 r nastąpiło otwarcie nowej siedziby.

To znacznie poprawi komfort pracy, a także przyczyni się do jeszcze efektywniejszego realizowania misji, jaką jest niesienie pomocy medycznej wszystkim, którzy jej potrzebują, w jak najkrótszym czasie i z zachowaniem jak najwyższej staranności.

Baza HEMS / Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego / w Sokołowie Podlaskim funkcjonuje od niemal 3 lat. Do tej pory dyżur pełniony był w tymczasowym kontenerze a śmigłowiec był przechowywano w hangarze namiotowym. Teraz załoga ma do dyspozycji ponad 700 metrowy budynek, w którym mieszczą się pomieszczenia operacyjne, socjalne, magazyny medyczne i techniczne oraz hangar. Rozkład zaplanowano tak, by jak najsprawniej móc odtworzyć gotowość załogi do kolejnej misji. Baza jest wyposażona w stację paliw oraz elektryczną platformę na której wyhangarowuje się śmigłowiec bez użycia ciągnika.
Budowa bazy i przyległej infrastruktury trwała ponad rok. Jej koszt to ponad 8,6 mln zł.

Baza w Sokołowie Podlaskim jest jedną z 21 stałych baz HEMS w Polsce Rocznie realizuje ponad 400 misji. Skład załogi to pilot, ratownik medyczny/pielęgniarz oraz lekarz. Śmigłowce najczęściej są dysponowane do wypadków komunikacyjnych oraz nagłych zachorowań, takich jak : zawał mięśnia sercowego, czy udar mózgu.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza