Tablica pamiątkowa lek. Lucjana Kurianowicza i nowa sala z ECMO w bialskim szpitalu.

20 września 2019 r w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja kardiologiczna ” Schorzenia kardiologiczne ciągle ważne”.

Po serii wystąpień i prezentacji uczestnicy konferencji wzieli udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej długoletniego Ordynatora Oddziału Kardiologicznego lek. Lucjana Kurianowicza.

Jednym z elementów konferencji było także zwiedzanie zmodernizowanego oddziału kardiologicznego i otwarcie sali z urządzeniem ECMO. Zaprojektowana ona została dla pacjentów wymagających opieki z zakresu krążenia pozaustrojowego.

ECMO to urządzenie, które wspomaga pracę serca, zastępuje też pracę płuc.Jest to szczególnie ważne dla pacjentów, którzy wymagają intensywnego nadzoru, są przygotowywani do przeszczepów lub mają rozbudowaną niewydolność serca.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza