Pewne zwycięstwo AZS-u AWF Biała Podlaska w konfrontacji z ekipą z Końskich

W 6. kolejce rozgrywek I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska pokonali przed własną publicznością KSSPR Końskie 34:26. Bialczanie mocno weszli w to spotkanie. W 9. minucie różnica wynosiła już cztery trafienia na ich korzyść (7:3). Siedem minut później, po bramce Michała Banasia miejscowi prowadzili 10:4. W kolejnych minutach podopieczni Dmitrija Tichonia utrzymywali kilkubramkową przewagę, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 19:14 na korzyść gospodarzy. W 39. minucie celny rzut Kamila Kozycza doprowadził do wyniku 25:17 dla AZS-u AWF. Przyjezdni nie spuścili głów i w 47. minucie przewaga zespołu z Białej Podlaskiej stopniała do czterech bramek (26:22). Jednak w ostatnim fragmencie spotkania akademicy powiększyli prowadzenie i zwyciężyli 34:26. – Nie ukrywam, że biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw liczyliśmy na pewny komplet punktów i to się potwierdziło. Zespół z Końskich to drużyna, która potrafi uprzykrzyć życie, ale od jakiegoś czasu regularnie tracą wartościowych zawodników. Przez to zakładaliśmy, że wyjdziemy z tej konfrontacji zwycięsko. Zagraliśmy niezły mecz, jednak ta wygrana to pewnie pokłosie tego, że dysponujemy większym potencjałem, szczególnie jeśli rozgrywamy takie spotkanie u siebie. Sądzę, że zagraliśmy nieźle w obronie, co spowodowało, że od czasu do czasu mogliśmy wyprowadzać kontrataki, po których padały “łatwe” bramki, bo wiadomo, że nie ma łatwych bramek. Te trafienia trochę odciążały wynik. Nasza przewaga była widoczna zarówno optycznie, jak i w statystykach. Można powiedzieć, że przez całe spotkanie byliśmy lepsi – mówi II trener AZS-u AWF Biała Podlaska Sławomir Bodasiński.