W jednym z pomieszczeń na oddziale laryngologii szpitala w Białej Podlaskiej wybuchł pożar.

W jednym z pomieszczeń na oddziale laryngologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej wybuchł pożar. Na miejsce zostały skierowane jednostki Państwowej Straży Pożarnej, które po przybyciu stwierdziły, że personel szpitala poradził sobie z pożarnem we własnym zakresie i właśnie odbywa się ewakuacja oddziału do innych lokacji w szpitalu.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia mające na celu sprawdzenie procedur obowiązujących w podobnych przypadkach. Szpital przeprowadza je corocznie.
W trakcie ćwiczeń personel jak i pacjenci nie byli powiadomieni o ćwiczeniach co stwarzało autentycznie sytuację bliską ewentualnym zdarzeniom. Na oddziale przebywało 15 pacjentów, których personel medyczny oddziału ewakuował na okulistykę a pożar został ugaszony przez pracowników szpitala. Na miejsce w międzyczasie przybyły 3 jednostki PSP, po stwierdzeniu zlikwidowania pożaru przystąpili do oddymienia korytarzy i sal na oddziale. Na teren szpitala został przestransportowamy specjalistyczny sprzęt do prowadzenia profesjonalnych działań

Czy trzeba coś w procedurach zmienić ? Nad tym teraz zastanawiają się wspólnie strażacy i dyrekcja szpitala.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza