Ponad 60 osób samotnych, ubogich, bezdomnych uczestniczyło w spotkaniu wigilijnym w Caritas.

W bialskim oddziale Caritas diecezji siedleckiej we wtorek 24 grudnia 2019 roku najubożsi mieszkańcy miasta spotkali się na tradycyjnej Wigilii organizowanej już od kilku lat w tym miejscu. Organizatorzy przygotowali się na udział około 100 osób, na które czekał stół wigilijny z karpiem, kapustą barszczykiem i makowcem. Nie zabrakło także prezentów w postaci paczek żywnościowych oraz ręcznie wykonanych szalików, czapek – podarowany przez darczyńców akcji „Wydziergane sercem”
Uczestnicy spotkania wysłuchali krótkiej modlitwy, a następnie dzielili się opłatkiem i śpiewali tradycyjne, polskie kolędy.

W rezultacie w spotkaniu uczestniczyło około 65 osób samotnych, ubogich, bezdomnych , starszych i potrzebujących. Jak powiedział nam Łukasz Chromczuk, uczestnik spotkania – bez tej pomocy trudno byłoby przetrwać. Dobrze, że jest w Białej Podlaskiej ośrodek Caritas.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza