Wózki widłowe używane – mniejszy koszt, ten sam efekt

Wózki widłowe używane zyskują coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, ponieważ taki sprzęt zdecydowanie usprawnia funkcjonowanie firmy, jednak zakup nowych pojazdów wiąże się z dużym kosztem. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego wybór używanych wózków to dobra decyzja dla Twojego przedsiębiorstwa.

Wiele osób boi się, że używany sprzęt jest wadliwy i gorszy, a jednocześnie nie może sobie pozwolić na kupno nowego. W ten sposób decyzja o zakupie ciągle odkładana jest w czasie. Najczęściej obawy związane są z przekonaniem, że:

  • używane wózki widłowe mogą być zepsute lub w bardzo złym stanie,
  • szybko się zepsują,
  • będą mniej bezpieczne.

Nic bardziej mylnego! Jeśli Ty także masz podobne wątpliwości, to mamy nadzieję, że ten artykuł je rozwieje.

 

Dlaczego wózki widłowe używane to dobry wybór dla Twojej firmy?

 

Przede wszystkim – cena. Używany sprzęt można kupić przeważnie nawet o połowę taniej, co oznacza, że w cenie nowego wózka widłowego można nabyć nawet dwa pojazdy używane. Koszt jest uzależniony oczywiście od modelu, długości eksploatacji i stanu konkretnego egzemplarza. Ceny nowych wózków wynoszą przeważnie od 60 do 80 tysięcy złotych, co jest sporym wydatkiem dla przedsiębiorstwa. Ich używane odpowiedniki można kupić 30-50% taniej, co jest dużą oszczędnością.

Kupno używanego pojazdu jest także dobrą opcją w przypadku, gdy firma nie korzystała wcześniej z takich maszyn. W tej sytuacji nie ma pewności, że dany sprzęt sprawdzi się w codziennej pracy, zatem inwestowanie w nowy nie ma większego sensu. Jest spora szansa, że wózek widłowy wpasuje się idealnie i usprawni funkcjonowanie przedsiębiorstwa, przynosząc większe zyski. Jeśli jednak tak się nie stanie, kwota przeznaczona na nieprzydatny sprzęt nie będzie duża.

Wózek widłowy używany wcale nie jest gorszy, niż jego nowe odpowiedniki. Jedynym warunkiem jest tutaj wybór sprzętu od sprawdzonego producenta, ponieważ jego wózki używane bywają lepsze nawet od nowych nieoryginalnych pojazdów. Dobre marki dbają o jakość swoich produktów i materiałów, z jakich są wykonane, w związku z czym mają one niską awaryjność i są długowieczne.

Wózki widłowe używane dobrej marki dostępne są tutaj.

Używany sprzęt oczywiście może nie być w stanie idealnym, co jest sprawą naturalną, jednak drobne defekty (o ile nie dotyczą najważniejszych komponentów) nie będą wpływać negatywnie na pracę operatora lub jego bezpieczeństwo.

Pamiętaj także, że powodem sprzedaży używanego sprzętu nie zawsze jest jego zły stan, zatem nie należy być przesadnie podejrzliwym wobec sprzedawcy. Jednak jeśli masz jakieś pytania, zawsze możesz mu je zadać. W dalszej części artykułu dowiesz się na co zwrócić uwagę, aby używany wózek był dobrym zakupem.

 

Wózki używane – jak wybrać dobry sprzęt, by nie żałować zakupu?

dobre-wozki-widlowe-uzywane

Coraz więcej osób decyduje się na zakup sprzętu przez Internet. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ poza wygodą daje również możliwość dokładnego rozeznania w ofertach, a wybór jest szeroki. Wózek widłowy używany można nabyć w sieci od osób prywatnych, a także bezpośrednio od producentów (na przykład tutaj).

Ta druga opcja jest bezpieczniejsza, ponieważ nie ma wątpliwości co do oryginalności pojazdu, jego jakości oraz stanu technicznego. Poza tym mamy do czynienia ze specjalistami, którzy w przeciwieństwie do prywatnych sprzedawców, posiadają odpowiednią wiedzę, by udzielić nam wszelkich informacji i służyć pomocą.

Niektóre takie firmy posiadają również własny serwis z możliwością zamawiania części zamiennych. Jeśli interesuje Cię taka usługa, możesz z niej skorzystać tu.

Co trzeba sprawdzić, zanim zdecydujemy się na zakup? Przeglądając oferty zwróć uwagę na:

Rok produkcji i długość eksploatacji wózka – pozwala to oszacować stopień zużycia sprzętu i warunki, w jakich był wykorzystywany. Jeśli pracował on intensywnie przez wiele lat, istnieje większe prawdopodobieństwo, że nam nie posłuży już tak długo. Ważne, aby nie zwracać uwagi wyłącznie na wiek maszyny, ponieważ nawet względnie nowy wózek mógł być intensywnie użytkowany.

Parametry techniczne (np. maksymalny udźwig i wysokość podnoszenia) – te informacje są niezbędne do wybrania pojazdu odpowiedniego dla profilu działalności firmy i świadczonych przez nią usług. Innych wózków używa się w magazynie marketu spożywczego, a innych np. w dużej firmie z branży budowlanej. Warto poświęcić czas na odpowiedni rekonesans, żeby zakup był udany i dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa.

Rejestr w UDT – każdy wózek używany przez zakład pracy musi być obowiązkowo zarejestrowany w Urzędzie Dozoru Technicznego, a wykorzystywanie takiego sprzętu bez rejestracji nie jest legalne.

Dokumenty – ważne jest, aby poznać historię serwisową wózka oraz dokumenty zawierające opis ewentualnych wymian komponentów pojazdu.

 

Jak zadbać o używany sprzęt po zakupie?

trwale-wozki-widlowe-uzywane

 

Po nabyciu używanych wózków widłowych warto je na wstępie wyczyścić. Najlepiej za pomocą wody i specjalnego środka czyszczącego. Dobrze jest tę czynność regularnie powtarzać, aby ochronić części przed osadzaniem rdzy. Tak zadbany sprzęt posłuży nam dłużej.

Bardzo ważną kwestią są przeglądy i badania okresowe. Wózki widłowe używane także podlegają przeglądom technicznym oraz prowadzeniu właściwej dokumentacji, takiej jak Dziennik Konserwacji Wózka Widłowego.

Pojazd powinien być codziennie sprawdzany przez operatorów pod kątem bezpieczeństwa i możliwych usterek, a wszelkie nieprawidłowości powinny być jak najszybciej zgłaszane. Nie można zapominać o kontrolowaniu ciśnienia w oponach. Duży wpływ na stan wózka ma miejsce, w jakim przebywa. Należy przeznaczyć odpowiednią przestrzeń (najlepiej wolną od zanieczyszczeń i wody) do parkowania pojazdu, gdy nie jest używany.

 

 

Podsumowanie

 

Zakup używanego sprzętu nie jest powodem do obaw. Wózki widłowe dobrych producentów to solidny i trwały sprzęt, który rzadko ulega awariom. Przed wybraniem konkretnego egzemplarza należy zwrócić uwagę przede wszystkim na stan techniczny pojazdu i jego właściwą dokumentację. W Internecie widnieją różne ogłoszenia od osób prywatnych, jednak najbezpieczniej jest skorzystać z oferty sprawdzonych marek. Znajdziemy tam oryginalne wózki widłowe używane, które posłużą firmie długi czas!

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza