Wesele w Lublinie, konferencja, szkolenie? Wybierz idealne miejsce na ich organizację!

 

Niezależnie od tego, jakie wydarzenie przychodzi nam organizować, zdecydowanie się na odpowiedni lokal jest jedną z najważniejszych decyzji, którą musimy podjąć. Klimat, odpowiedni wystrój, ilość miejsca czy inne aspekty związane właśnie z danym miejscem – jeżeli nie będą one spełniały oczekiwań naszych oraz naszych gości, ciężko będzie uznać dane wydarzenie za naprawdę udane. Z tego powodu dzisiaj nie tylko podpowiemy, na co warto zwracać uwagę, gdy wybieramy lokal na dane wydarzenie, lecz podpowiemy również, gdzie warto takiego szukać, gdy interesuje nas Lublin oraz jego okolice!

Miejscem, o którym będziemy dzisiaj wspominać, jest Dworek Arkadia, zlokalizowany w Piotrowicach, położonych pod Lublinem. To opcja wybierana naprawdę często, zwłaszcza przez osoby, które organizują duże eventy, nawet na kilkaset osób! Jeżeli chcecie poznać pełną ofertę Dworku Arkadia, sprawdźcie jego stronę internetową www.dworekarkadia.pl – gwarantujemy, że będzie to odpowiedni wybór!

 

Dworek Arkadia Piotrowice k. Lublina
Dworek Arkadia Piotrowice k. Lublina

Ilość osób oraz dostępnego miejsca

Najważniejszym aspektem, od którego powinniśmy zacząć selekcję dostępnych nam obiektów, jest właśnie ilość miejsca, która jest nam oferowana. Oczywiste jest, że nie może być ona zbyt mała, zalecamy również nie wybierać miejsc „na styk” – może się bowiem okazać, że nasi gości faktycznie się w danym miejscu zmieszczą, jednak będzie tam ciasno, co na pewno nie umknie ich uwadze. Nie zalecamy przesadzać również w drugą stronę, nasi goście nie powinni oglądać pustej przestrzeni czy stolików, przy których nikt nie siedzi – nawet jeśli wydaje nam się, że im więcej miejsca, tym lepiej – to myślenie błędne. Puste miejsca mogą sugerować, że event miało odwiedzić znacznie więcej osób, które jednak zrezygnowały, co już jest porażką dla organizatorów, nawet jeśli nie jest to prawda. Dlatego zachęcamy do wybierania lokali, gdzie ilość miejsca jest jedynie odrobinę większa od naszego zapotrzebowania.

Wyjątkiem może być jednak sytuacja, jaką spotkamy właśnie w Dworku Arkadia. To miejsce, które może pomieścić nawet powyżej 500 osób! Dwie sale – Kryształowa oraz Balowa – są naprawdę pojemne. Czy jednak w takim przypadku Dworek oferuje swoje usługi tylko w przypadku takich dużych wydarzeń? Nie! W tym wypadku możemy jednak liczyć, że potrzebna nam przestrzeń zostanie nam wydzielona, stąd będzie zawsze to wartość optymalna. Pusta przestrzeń nie razi w oczy, natomiast nie będzie doskwierać nam również ścisk. Nie trzeba również nikogo uświadamiać, że takie rozwiązanie jest naprawdę optymalne pod kątem finansowym.

Jeżeli chcesz zorganizować wesele w Lublinie lub konferencję w Lublinie – koniecznie sprawdź pełną ofertę Dworku!

Jak wybrać odpowiednie usługi cateringowe?

Wybór danego lokalu to również często decydowanie się na oferowany przez nich catering. Podobnie może być w przypadku Dworku Arkadia – oferują oni usługi cateringowe w Lublinie oraz okolicach. W ich przypadku można decydować się na ich potrawy nawet w sytuacji, gdy wybierze się inny lokal. Jeżeli więc decydujesz się na inną opcję, lecz catering cały czas spędza Ci sen z powiek – nie czekaj, sprawdź ofertę Dworku!

Na co jednak zwracać uwagę, gdy musimy wybrać catering? Kwestii jest naprawdę wiele:

• Wielkość porcji – chociaż proponowane menu może prezentować się naprawdę okazale, zachęcamy do upewnienia się co do wielkości porcji. Jeżeli okażą się one zbyt małe, zwłaszcza na wydarzeniach takich jak wesela, może się to znacznie odbić na zadowoleniu naszych gości.

• Spróbuj oferowanych dań – jeżeli interesuje Cię oferta danej firmy, koniecznie wybierz się do nich i sprawdź oferowany catering. Uprzedź o tym fakcie. Jeżeli dane dania nie będą nam smakować – a kucharz na pewno zostanie poinformowany, że musi się postarać – cóż, w przyszłości nie powinniśmy spodziewać się lepszej jakości. Pamiętajmy również o tym, że powinniśmy sprawdzać konkretną kuchnię – jeżeli na naszym wydarzeniu mają pojawić się dania kuchni polskiej, podczas wizyty decydujmy się na spróbowanie potraw z kuchni polskiej lub najlepiej tych, które najbardziej nas interesują już w kontekście danego wydarzenia. 

• Wygląd – jedzenie musi nie tylko doskonale smakować, ale również wyglądać. Na to również warto zwrócić uwagę podczas odwiedzin w danej firmie cateringowej. Dodatkowo, zachęcamy do tego, by sprawdzać zdjęcia potraw na stronie internetowej danej firmy oraz w wizytówce Google Moja Firma – tam mogą zostać one dodane przez użytkowników, a firma nie ma opcji na ich ukrycie, jeżeli są one niekorzystne.

• Dania specjalne – chociaż w obecnych czasach nie powinno być to problemem, upewnijmy się, że dana firma może zaoferować nam dodatkowo kilka dań wegetariańskich, wegańskich, bez laktozy czy glutenu. W przypadku nawet średnich wydarzeń możemy być pewni, że przynajmniej kilkoro z naszych gości będzie miało swoje specjalne wymagania co do cateringu, ze względu na swoją specyficzną dietę.

Kliknij i sprawdź, jeżeli chcesz organizować imprezy okolicznościowe w Lublinie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, gdy wybieramy lokal na wesele lub inne wydarzenie?

Kwestii, które musimy sprawdzić, jest oczywiście znacznie więcej. Sala czy lokal musi nam się podobać, sprawdźmy również, czy znajdziemy tam odpowiednią ilość miejsca na kapelę lub DJ’a, jeżeli będą oni potrzebni. Nie bez znaczenia jest lokalizacja – łatwość dojazdu oraz to, co znajdziemy wokół, w końcu na weselach w miesiącach letnich na pewno wielu gości zwiedzi na spacerach najbliższą okolicę. Miejsca noclegowe, zwłaszcza w przypadku wesel, to kolejna opcja obowiązkowa. Nie zapominajmy ocenić też jakości obsługi, już od pierwszego kontaktu z daną firmą, zainteresujmy się również obsługą kelnerską, jej jakością oraz profesjonalizmem. W przypadku konferencji branżowych czy szkoleń niezbędna będzie również odpowiednie zaplecze techniczne, natomiast w każdym przypadku powinniśmy sprawdzić, czy lokal oferuje nam klimatyzację.

Mamy nadzieję, że uda się wybrać odpowiedni lokal, a w przypadku osób z Lublina i okolic, jeszcze raz zachęcamy do sprawdzenia oferty Dworku Arkadia.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza