Decyzja o nowej organizacji ruchu w Parku Radziwiłłowskim wzbudza kontrowersje.

Na oficjalnym profilu fb miasta Biała Podlaska pojawiła się informacja o “nowej organizacji ruchu na terenie założenia zamkowo-parkowego Radziwiłów”
Od 7 lutego będzie tam obowiązywać stała organizacja ruchu, wprowadzająca zakaz ruchu.
👉Zakaz nie będzie dotyczył pojazdów służb miejskich, zaopatrzenia, rowerów i pojazdów posiadaczy karty osoby niepełnosprawnej.
Pomysł ten spotkał się z protestem dyrektora Szkoły Muzycznej w Białej Podlaskiej, Macieja Robaka, który nie zgadza się z takim rozwiązaniem – to dla nas wielkie nieudogodnienie – mówi Maciej Robak – przez okres prac w parku nie oponowaliśmy, mamy też swoje propozycje rozwiązania problemu. Niestety nasz głos nie jest brany pod uwagę. Jesteśmy zniesmaczeni takim obrotem sprawy.

Maciej Robak 10 stycznia wypowiedział się przed naszą kamerą w tej sprawie:

Po opublikowaniu informacji o “nowej organizacji ruchu na terenie założenia zamkowo-parkowego Radziwiłów” na oficjalnym profilu miasta zawrzało:
– Rozumiem że Park jest piękny i należy go chronić ale takie rozwiązanie jest bardzo uciążliwe dla uczniów, rodziców Szkoły Muzycznej oraz bywalców biblioteki :(((
– Powinno być dopuszczalne chociaż 15 min. Żeby dowieźć/odebrać dzieci. Bądź zdać książki. Zajmuje to 1 minutę A teraz szukaj miejsca parkingowego…
– Bardzo dobry pomysł, dziwię się że jest tutaj taki negatywny odbiór🤔Zakaz nie dotyczy osób niepełnosprawnych więc moim zdaniem przejście 100 m nie jest wysiłkiem dla zdrowego człowieka… Polecam parking za Caritasem, często są wolne miejsca👍

Głos zabrał także Maciej Robak – dyrektor Szkoły Muzycznej w Białej Podlaskiej w dwojaki sposób
1. No i masz! Podeszliście ze zrozumiałym zrozumieniem. Zgłaszam protest!!! Uniemożliwiacie nam pracę. Jak publiczność ma dotrzeć na koncerty w Szkole? W butach jak z obejscia gospidarskiego ? W ciemnisciach? A nasi uczniowie? Na razie zgłaszam tutaj protest. Ale to chwilowe.

2. Krótki materiał video nagrany z przejścia przez bramę koszarską na parking tymczasowy – trochę ciemno i straszno !!!!

A Państwo co sądzicie na ten temat ?

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza