Atom String Quartet wstrzymał oddech bialskiej publiczności. Koncert z niespodzianką

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego (czyli dwojga skrzypiec, altówki i wiolonczeli) z szeroko rozumianą improwizacją. Ten najbardziej klasyczny i utrwalony w tradycji muzycznej skład zespołu kameralnego to dla artystów punkt wyjścia do poszukiwań nowych rozwiązań brzmieniowych i formalnych. Trudno w sposób jednoznaczny określić styl muzyczny grupy. W jej twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną.

16.02.2020r na zaproszenie Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego zespół wystąpił przed publicznością w Białej Podlaskiej. Ciekawostką występu była światowa prapremiera wykonania utworu „Rhythm Changes”, którego kompozytorem jest młody, bialski kompozytor muzyki współczesnej, student III roku kompozycji Akademii Muzycznej w Łodzi Maciej Michaluk

Jak mówili członkowie Atom String Quartet, to nie był łatwy utwór, wymagał wielu prób. Nieoczywistą rzeczą było nieoczywiste metrum utworu.

Koncert jak i wykonanie utworu Macieja Michaluka spotkało się z ogromnym uznaniem publiczności.

SONY DSC

fot. Tomasz Krzyczkowski

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza