Najpierw kebab, teraz fryzura. Wszystko dla chorego Szymonka

W ślad za właścicielem budki z kebabem, który – zamiast do kasy – zbierał pieniądze do puszek Caritas Diecezji Siedleckiej, poszła właścicielka zakładu fryzjerskiego w Białej Podlaskiej. Kobieta, jak jej poprzednik, chce pomóc choremu na hemimelię kości, niespełna 4-letniemu Szymonkowi Kulawczukowi. 18 marca 2020 roku cały dochód z wykonanych usług fryzjerskich przekaże na jego subkonto.

Zakład Fryzjerski N&D Marzena Kaliszuk przy ul. Plac Szkolny Dwór 7 w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) w środę 18 marca 2020 r. będzie otwarty w godz. 8:00-18:00. Będzie można m.in. skorzystać ze strzyżenia i ułożyć fryzurę. Do tej niecodziennej akcji mogą zgłaszać się zarówno kobiety, mężczyźni jak i dzieci. W zakładzie będzie dostępnych dwóch fryzjerów.

Chłopiec, dla którego zbierane są pieniądze, to Szymon Kulawczuk z Przegalin Dużych (woj. lubelskie). Urodził się jako wcześniak z bardzo rzadką wadą genetyczną – hemimelią kości kończyn dolnych i górnych. Ta choroba charakteryzuje się brakiem całości lub fragmentów części kończyn. Wadzie tej towarzyszą zrośnięte palce u rąk i nóg, brak niektórych palców na rękach i stopach, ręka homara, brak kości strzałkowych, skokowych i piętowych na nóżkach. U Szymona, oprócz tego, doszło do skrócenia uda i zagięcia kości piszczelowej obustronnie na nóżkach.

Aby Szymek mógł odzyskać sprawność, potrzebuje przejść skomplikowaną operację. Podejmie się jej w Warszawie dr Dror Paley, światowej sławy specjalista z USA. Z uwagi na brak odpowiednich środków (potrzeba na to 475 tysięcy złotych), termin leczenia zniekształconych kończyn był już kilkakrotnie przekładany. Rodziców nie stać finansowo na pomoc synowi, bo utrzymują się z niewielkiego gospodarstwa rolnego. O wsparcie zwrócili się do Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja założyła kilkulatkowi subkonto. Trzeba podkreślić, że nie można dłużej zwlekać z działaniem, bo operacja musi być przeprowadzona między 3 a 4 rokiem życia. Chłopiec ma więc już niewiele czasu, by w przyszłości chodzić tak, jak inne dzieci.

Caritas Diecezji Siedleckiej zbiera na subkoncie środki na leczenie i rehabilitację Szymona Kulawczuka. Każdy, kto zechce wesprzeć chłopca, może wpłacić dowolną kwotę na konto Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem: „37013 – Kulawczuk Szymon” lub przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z powyższym dopiskiem).

Szymon zbiera również pieniądze na operację poprzez portal Caritas Polska

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza