Niepokojąca tendencja związana z pożarami traw. Straż apeluje o rozwagę.

W miejscowości Porosiuki nad rzeką Krzną 6 zastępów PSP w Białej Podlaskiej gasiło pożar nieużytków na których paliła się trawa i trzcina. Teren nadrzeczny stanowi duże utrudnienie w pracy strażaków. W tego typu pożarach, gdzie w związku z suszą, brakiem opadów i brakiem śniegu zimą – mała ilość wody w ściółce nie wystarcza żeby natura mogła samoistnie wygasić taki pożar. Są to pożary, które niosą duże zagrożenie nie tylko dla ludzi ale przede wszystkim dla środowiska naturalnego.

Na terenie podległym PSP w Białej Podlaskiej ilość pożarów traw, ściółek jest narazie porównywalna z rokiem ubiegłym.

Nietypową i niepokojącą sytuacją jest fakt że w okresie gdzie ograniczony jest zakres poruszania się ludzi, tych pożarów cały czas przybywa.

Tego typu pożary to zazwyczaj zaprószenie ale często też podpalenie.
Problemem jest także wypalanie traw. W marcu rozpoczęła się kampania „STOP WYPALANIU TRAW” Materiały informacyjne o kampanii są dostępne na stronach internetowych PSP

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza