Zaoszczędzone pieniądze mają zostać przeznaczone na walkę z koronawirusem.

W gminie Międzyrzec Podlaski radni zdecydowali się na obniżkę swoich diet. Zaoszczędzone pieniądze mają zostać przeznaczone na walkę z koronawirusem.
Każda nawet najmniejsza kwota na walkę z epidemią się przyda – tak swoją decyzję tłumaczą radni, którzy jednomyślnie zrzekli się części swojego wynagrodzenia. Sesja Rady Gminy – odbyła się zdalnie, ale nie obyło się bez problemów technicznych.

Dla radnych gminy decyzja o zrzeczeniu się części swojego wynagrodzenia była rzeczą oczywistą. Do tej pory pensja radnego w gminie Międzyrzec Podlaski wynosiła ok. 300 złotych, za jedno posiedzenie, których średnio w miesiącu jest 3 albo 4. Teraz każdy z radnych będzie zarabiał mniejsze od 170 do 200 zł – w zależności od pełnionej funkcji.

Decyzja radnych ma obwiązywać do odwołania stanu epidemicznego w Polsce. Zaoszczędzone pieniądze trafią na walkę z koronawirusem.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza