Podpisanie umowy w zakresie budowy Domu Studenta wraz z rozbudową bazy dydaktycznej PSW


W dniu 30 kwietnia 2020 roku prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk Rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz mgr inż. Eugeniusz Izdebski reprezentujący Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BUDOMEX” Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej zawarli umowę dotyczącą realizacji inwestycji pt. „Wykonanie projektu i na tej podstawie budowa Domu studenta wraz z rozbudową bazy dydaktycznej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej”

Rozpoczęta inwestycja dotyczy budowy nowoczesnego obiektu wkomponowującego
się i uzupełniającego dotychczasową infrastrukturę Uczelni. Wybudowany obiekt
w pomieszczeniach zlokalizowanych na parterze umożliwi prowadzenie zajęć dydaktycznych studentom Wydziału Nauk o Zdrowiu. Pozostałe pomieszczenia zlokalizowane na czterech piętrach zostaną przeznaczone na część mieszkalną, umożliwiając pobyt ok. 80 osobom w pokojach jedno i dwuosobowych w standardzie pokoju hotelowego trzygwiazdkowego. Budynek zostanie wyposażony w infrastrukturę umożliwiającą minimalne zaangażowanie osobowe przy jego obsłudze oraz rozwiązania proekologiczne i jednocześnie minimalizujące koszty utrzymania m.in. instalację fotowoltaiczną zapewniającą zasilanie z energii słonecznej. Ostatecznym efektem będzie podpiwniczony, pięciokondygnacyjny obiekt o powierzchni zabudowy ok 900 m2, powierzchni użytkowej ok 3 000 m2 i kubaturze ponad 10 000 m3.
W ramach zawartej umowy, firma BUDOMEX Sp. z o.o. zobowiązała się do przygotowania dokumentacji projektowej, wykonania robót budowalnych i instalacyjnych, uzyskania pozwolenia na budowę oraz późniejszego pozwolenia na użytkowanie obiektu.
Wszystkie prace projektowe, budowalne oraz uzyskanie pozwoleń zostaną wykonane
w terminie do 31 sierpnia 2021 r., a łączny koszt wyniesie 14 300 000,00 zł.

Budynek wkomponowuje się w całość infrastruktury Uczelni i stanowi jednocześnie uzupełnienie i kontynuację rozwoju nowoczesnej bazy materialnej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, pracowników naukowych i dydaktycznych zapewniając odpowiedni standard do zdobywania wiedzy oraz umożliwia życie w obiekcie na miarę XXI w.

Obiekt zlokalizowany będzie przy istniejącym budynku głównym Uczelni przy
ul. Sidorskiej 95/97 w Białej Podlaskiej.
Wartość całości robót inwestycyjnych wynosi 14 300 tys. zł.
Zestawienie powierzchni Domu Studenta wraz z bazą dydaktyczną:
-​powierzchnia zabudowy projektowana 890 m2
-​powierzchnia użytkowa projektowana 3037 m2

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza