Oficjalne otwarcie otwartych rond turbinowych

Ronda turbinowe na skrzyżowaniach drogi krajowej DK2 z ulicą Terebelską oraz Aleją Solidarności w Białej Podlaskiej oficjalnie otwarte

19 stycznia 2021 r. nastąpiło oficjalne otwarcie rond turbinowych na skrzyżowaniach obwodnicy Białej Podlaskiej (DK2) z ulicą Terebelską oraz Aleją Solidarności. Są to pierwsze tego typu ronda w Białej Podlaskiej, jak również w naszym regionie. Rondo turbinowe ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i poprawę przepustowości. Namalowane na jezdni pasy prowadzą bezkolizyjnie do odpowiedniego zjazdu.Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. – jako lider konsorcjum utworzonego z bialskimi firmami „Tre-DROM” Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwem Wielobranżowym „BUDOMEX” Sp. z o. o.

Ronda zostały wykonane jako inwestycje dofinansowane ze środków projektu transgranicznego Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2014-2020. Koszt inwestycyjny po stronie polskiej to ponad 9 mln zł. przy dofinansowaniu środkami z UE w wysokości prawie 1 mln 100 tys euro. Po stronie białoruskiej projekt to przebudowa 7 skrzyżowań i utworzenie nowego centrum zarządzania ruchem.

To nowoczesne, bezpieczne rozwiązania w zachodniej europie i znajdujące coraz więcej zwolenników w Polsce.
W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, wykonawcy i goście ze strony Białoruskiej.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza