Nie tylko murawa budzi niepokój Białej Samorządowej.

Jeszcze nie rozpoczęła się konferencja prasowa Białej Samorządowej a już na pocztę redakcyjną dostaliśmy odpowiedź Wojciecha Chilewicz, prezesa ZGL – który odpowiada na medialne doniesienia dotyczące funkcjonowania i utrzymania obiektów sportowych przy ulicy Piłsudskiego.
A o co konkretnie chodzi ?
Stowarzyszenie Biała Samorządowa stawia wiele znaków zapytania dotyczących stanu płyty boiska piłkarskiego na przebudowywanym miejskim stadionie.
Jan Jakubiec ma wątpliwości, jakie prace pielęgnacyjne, deklarowane w swoim sprawozdaniu przez Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka można było wykonać w okresie zimowym !
Samorządowcy zastanawiają się gdzie są efekty wydatkowanych do tej pory 7 mln zł na modernizację obiektu. W ich opinii nie widać ich wcale.
Te i inne wątpliwości zaprezentowali na dzisiejszej konferencji prasowej na terenie parkingu powstałego w ramach realizacji miejskiej inwestycji.
Jak mówi radny Jan Jakubiec – nie jest to “atak na władze miasta” , bo często jesteśmy tak odbierani gdy mamy odmienne zdanie. To nasza troska i zaniepokojenie o losy inwestycji.

Oświadczenie Prezesa Zarządu Zakład Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o.
Wojciecha Chilewicza:

Na wstępie chciałbym serdecznie pogratulować całej drużynie MKS Podlasie wygranych meczów z Orlętami Radzyń Podlaski i Stal Stalowa Wola. Takie zwycięstwa cieszą niezmiernie, a dla pracowników ZGL Sp. z o.o. jest to podwójna radość, gdyż czujemy się odpowiedzialni za przygotowanie odpowiednich warunków do treningów i meczów. Jeszcze kilka dni przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozegranie pierwszego meczu stało pod znakiem zapytania, gdyż tegoroczna zima przysporzyła kilku problemów, z którymi zmierzyliśmy się z powodzeniem. Dzięki zaangażowaniu pracowników ZGL nasi piłkarze mogli spokojnie trenować i w odpowiedni sposób przygotować się do rozgrywek. Zapewniliśmy nie tylko możliwość utrzymania ciągłości planu treningowego, ale przede wszystkim stworzyliśmy najbezpieczniejsze z możliwych warunki do ćwiczeń i sparingów. Zdecydowaliśmy się również na niewywożenie powstałych zasp z powodu zmieszanego śniegu z granulatem o wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Boisko naturalne jest w trakcie zabiegów regeneracyjnych i naprawczych, którym musi zostać poddane ze względu na zastosowany przy budowie zbyt twardy grunt powodujący nieprzesiąkanie wody. Dodatkowo długa i śnieżna zima sprawiła, że podobnie jak na większości stadionów, murawa została zaatakowana przez pleśń śniegową. Jest to choroba trawy, z którą mierzą się niemal wszystkie boiska w Polsce, szczególnie te, w których trawa nie zdążyła się jeszcze dobrze ukorzenić. W chwili obecnej trawa dopiero budzi się do życia i jest to odpowiedni moment do podjęcia działań. W momencie, gdy pozwolą na to warunki atmosferyczne należy zastosować odpowiednie opryski chemiczne, a po nich niezbędne zabiegi. Zgodnie z podpisaną umową pierwsze zabiegi powinny zostać przeprowadzone w kwietniu, jednak po konsultacjach zdecydowano się na wykonanie prac już w marcu. Wertykulacja planowana była do przeprowadzenia w czwartek 11 marca, lecz po konsultacjach z jednym z najlepszych greenkeeperow w Polsce, zdecydowano, że gdy tylko temperatura będzie wyższa niż 7°C oraz nie będzie opadów, zostanie wykonany pierwszy oprysk, a po nim wertykulacja, aeracja oraz zabiegi dosiewu, nawożenia, piaskowania, itd… Opisana kolejność jest kluczowa dla powodzenia całego przedsięwzięcia, gdyż pominięcie oprysku mogłoby doprowadzić do przeniesienia pleśni na zdrową część murawy. Podczas swoich działań na naturalnym boisku bazujemy na wiedzy i doświadczeniu firmy Sobibar, która wykonuje zabiegi na murawie. Dzięki staraniom Pana Prezydenta Michała Litwiniuka, udało się pozyskać pochodzącego z Białej Podlaskiej, jednego z najlepszych greenkeeperów w Polsce. Dołączy on do naszego zespołu już na początku kwietnia. –

Prezes Zarządu Zakład Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o.
Wojciech Chilewicz

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza